Ogłoszenia 15.08.2021

XX niedziela zwykła – 15.08.2021 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.00 – Godzina Miłosierdzia

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. W poniedziałek (16 sierpnia) przypada ona w naszej parafii. Modlitwa w tej intencji będzie w kościele parafialnym od  godz. 8.30 do godz. 12.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. Msze św. w tym dniu w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy na adorację:

· 9.30 – 11.00 ---- sołectwo Zakrzewo (Tajemnice Radosne)

· 11.00 – 12.30 ---- sołectwo Kętrzyno i Kobylasz (Tajemnice Światła)

· 15.00 – 16.30 ---- sołectwo Linia (Tajemnice Bolesne)

· 16.30 – 18.00 ---- sołectwo Niepoczołowice (Tajemnice Chwalebne)

4. Od wtorku do czwartku Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, a w piątek o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo w Kętrzynie o  godz. 17.00.

5. W piątek, 20 sierpnia, przypada w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata cystersów w Clairvaux i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji.

6. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00  udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Przed tygodniem na cele misyjne zebraliśmy 7232,- zł i 20,- €. O. Kazimierz serdecznie dziękuje wszystkim dobroczyńcom za okazaną pomoc i wsparcie modlitewne. Bóg zapłać!

8. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium,  które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

10. Jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę Kowno/Wilno w terminie 27 – 30.09.2021 r. Organizuje ją parafia Strzepcz. Wszystkie informacje znajdują się na programie.