Ogłoszenia 22.08.2021

XXI niedziela zwykła

– 22.08.2021 r.

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie.
Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
W poniedziałek  Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

3. We wtorek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
We wtorek ze względu na spowiedź w Tuchlinie Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 18.15 i 19.00.

4. W środę, w liturgiczne wspomnienie w Polsce, podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 uczcimy relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej jako Mała Arabka, Maleńka Nic.
Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I'billinie, zm. 26 sierpnia 1878 w Betlejem) to palestyńska karmelitanka, mistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła Katolickiego. W środę będzie jeszcze Msza św. o godz. 17.00.

5. W czwartek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00 ; w Niepoczołowicach o godz. 9.30 i w Kętrzynie o godz. 16.30. Podczas Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

6. W piątek Msze św. w Lini  będą o godz. 17.00 i 18.00.

7. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

8. Przed tygodniem na misje zebraliśmy 5176,- zł i 2,- €. S. Maksymiliana, która już powróciła na misje w Kamerunie serdecznie dziękuje za modlitwy i złożone ofiary. Bóg zapłać!

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przypomina o  II naborze na rok akademicki 2021/2022.
WSD w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium,  które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym

10. Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do pielgrzymowania na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 4/5 września   w Częstochowie.

11. Diecezjalne Święto Dziękczynienia za Plony odbędzie się w niedzielę, 19 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu.

12. Kustosz Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie informuje, że ze względu na beatyfikację Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, suma odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sprawowana będzie w sobotę 11 września br. o godz. 12.00. Mszy Świętej przy Studzience przewodniczyć będzie bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński. Oktawa uroczystości potrwa do 19 września.