Ogłoszenia parafialne 7.12.2014

II niedziela Adwentu

7.12.2014 r.

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed kościołami zbiórka do puszek na ten cel.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie. Jak niegdyś zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach – nie z obowiązku lecz z potrzeby serca. Msze św. będą w Lini o 6.45 i 18.00, a w kościołach filialnych o 16.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. i poświęcenie medalików na godz. 18.00. Parafia Gowidlino zaprasza na swój doroczny odpust na godzinę 11.00.

3. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w dekanacie. Plan spowiedzi jest zawarty w intencjach mszalnych.

4. Przypominamy, że spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 20 grudnia.

5. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma”.

6. W minionym tygodniu w Gdańsku w parafii Św. Wojciecha odbył się pogrzeb: + Bogumiły Plura l. 71 z Lini ul. Radosna 16. Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

7. Dzieci z naszej scholii przygotowały przepiękne kartki świąteczne, ręcznie robione. Zachęcamy do zakupu kartek. Może jak już nie wysyłamy kartek, to niech to będzie taka symboliczna kartka – cegiełka dla naszych dzieci. Wkładają wiele trudu i pracy, aby śpiew był piękny, perfekcyjny. Cena za kartkę to ofiara dowolna. Mały Apostoł w Niepoczołowicach również ma przygotowane kartki świąteczne. Kupmy chociaż jedną symboliczną by podziękować dzieciom za wkład ich w liturgie mszy świętej.

8. Ogłoszenie Grupy Charytatywnej.

• Za dwa tygodnie, w niedzielę 21 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie WIGILIJNE. W imieniu Grupy Charytatywnej zapraszamy wszystkie osoby samotne i tych którzy akurat w najbliższe święta będą sami. (…) Przypominamy również o akcji zbierania produktów żywnościowych w sklepach spożywczych z terenu naszej parafii.

• 19 grudnia w ZS w Lini o godz. 19.00 odbędzie się świąteczny koncert charytatywny w wykonaniu absolwentów naszej szkoły. Grupa charytatywna przygotuje kawę i ciasto, które będzie można zakupić, a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy.

13 grudnia w ZS w Strzepczu odbędą się VIII indywidualne i drużynowe mistrzostwa Gminy Linia w Tenisie stołowym. Od godz. 10.00 dzieci i młodzież gimnazjalna, a od godz. 14.00 juniorzy/ki i seniorzy/ki. Szczegóły na plakatach. Zapraszają UG Linia, GDK Linia i ZS w Strzepczu.