Ogłoszenia 29.08.2021

XXII niedziela zwykła

– 29.08.2021 r.

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem

2. W poniedziałku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00, a we wtorek dodatkowo o godz. 8.00.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 do środy do godz. 18.00 kolejny raz zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu pod nazwą JERYCHO RÓŻAŃCOWE.
Przed Najświętszym Sakramentem – za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – przedstawiać będziemy następujące intencje:

** powołania do służby w Kościele

** wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli, zwłaszczaza znieważanie znaków naszej wiary i wizerunków Matki Bożej

** nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski

** odkrycie daru Eucharystii

** silne, zdrowe i Bogiem mocne rodziny

** ustanie epidemii

Plan Adoracji TUTAJ

4. W środę (1 września) będziemy obchodzić 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
O godz. 4.45 zapraszamy na
modlitwy i apel poległych przy OBELISKU. Bezpośrednio po Apelu (o godz. 5.00) będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

5. W środę także rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców oraz za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły będzie w naszym kościele o godz. 9.00.

Okazja do spowiedzi świętej z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego będzie we wtorek   od 16.00 do 17.00. W środę popołudniu będzie Msza św. tylko o 18.00.

6. W środę (1 września) na godz.17.30 zapraszamy młodzież ubiegłorocznych kl. VIII na spowiedź i udział w Eucharystii o godz. 18.00.
Po Mszy św. odbędzie się
spotkanie organizacyjne dla kandydatów. Obecność OBOWIĄZKOWA!!!

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek (2 września) po Mszy św. wieczornej odprawimy krótkie nabożeństwo (bez dłuższej adoracji) o powołania do służby Bożej w Kościele. W I czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka dla ministrantów, a także chętnych, nowych chłopców.

8. W I piątek (3 września) chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i innych ludzi. Msze św. będą: o godz. 16.30 w Lini i w Niepoczołowicach, a o godz. 18.00 w Lini i w Kętrzynie.

9. W I sobotę (4 września) zapraszamy na godz. 8.00 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i po rannej Mszy św. na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót.

10. W sobotę od godz. 9.00/10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

11. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (19 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

12. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia – na stronie www.seminariumpelplin.pl oraz w biurze parafialnym.

14. W minionym tygodniu w piątek  odbył się pogrzeb śp. Romana Szmidtka (lat 69) z Kobylasza. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…