Ogłoszenia 05.09.2021

– 5.09.2021 r.

kolekta inwestycyjna

Zbiórka do puszek – na pomoc dla Afgańczyków

1. Niedziela 5 września br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”.  Tego dnia – decyzją Biskupa Ryszarda Kasyny – w Diecezji Pelplińskiej modlimy się prosząc Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych odbywa się  kwesta na ich rzecz. Środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. Warto pamiętać również o wezwaniu papieża Franciszka do wzmożonej modlitwy i postu w intencji pokoju w Afganistanie.

2. W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz szósty – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączyli się w modlitwy dając  świadectwo wiary w moc modlitwy. Bóg zapałać!

3. Od nadchodzącego tygodnia ze względu na zajęcia szkolne wracamy do porządku nabożeństw popołudniowych.

4. W środę, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. W czasie Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Msze św. będą: w Lini o godz. 16.30 i 18.00; w Niepoczołowicach o godz. 11.00 i w Kętrzynie o godz. 16.30.

5. W czwartek, 9 września po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie spotkanie organizacyjne dla młodzieży kl. VIII SP na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania. Przypominany także, że zgodnie z nową decyzją Ks. Biskupa – dwuletnie przygotowanie do bierzmowania – rozpocznie się w klasie VIII SP.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III SP rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. Obecność jednego rodzica obowiązkowa.

7. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w Kościele w Polsce Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania (12 – 18 IX).

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

9. W niedzielę, 19 września udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie po ostatniej Mszy św.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

11. Za tydzień w sobotę gościć będziemy Franciszkańską Pielgrzymkę z Lęborka do Sianowa. W latach przed pandemią przyjmowaliśmy ok. 300 pielgrzymów   – zapraszamy do pomocy w przyjęciu Gości. /Strażacy, harcerze, „Bądźmy Razem”…/

12. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna serdecznie zaprasza na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 19 września 2021 roku w Lubaniu (parafia Rekownica), rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II.

13. Dożynki Gminne w tym roku również jako  Powiatowe odbędą się  w niedzielę, 19 września w Strzepczu.

14. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie ogłoszeń