Ogłoszenia duszpasterskie 30.11.2014

I niedziela Adwentu

30.11.2014 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. Od nadchodzącego tygodnia rozpoczynają się roraty – od poniedziałku do piątku – Msze św. w Lini będą rano o 6.45 i wieczorem o 18.00. Małe dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Zachęcamy również do chwalebnego zwyczaju uczestnictwa we Mszy św. przed świtem o 6.45. Dzieci (SP i młodsi) obecne na tej Mszy św., również rano otrzymają obrazek (czyli znak uczestnictwa w roratach).

3. W poniedziałek o 13.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji nowego Samorządu i naszej Gminy oraz poświęcenie nowego wozu bojowego naszej OSP.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Osoby odprawiające nabożeństwo I Piątków zapraszamy do spowiedzi i po podpisy już od poniedziałku przed każdą Mszą św. /przypominamy, że dla ważności nabożeństwa potrzebne jest pełne uczestnictwo we Mszy św. w I Piątek/. W piątek Msze św. w kościołach filialnych będą: o 16.30. W czwartek od 17.00 – 18.00 – będzie dodatkowa spowiedź szczególnie dla kandydatów do bierzmowania.

5. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Kolejne odwiedziny planujemy jeszcze na poniedziałek lub wtorek przed Wigilią.

6. W sobotę o 16.30 w Lini będzie dodatkowa Msza św. w intencji Pszczelarzy.

7. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

8. Przypominamy, że w święto 8 grudnia będzie poświęcenie modelików dla dzieci I komunijnych na wieczornej Mszy św.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Zespołu Charytatywny jak przed rokiem organizuje zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszej parafii. Produkty zbieramy na paczki świąteczne dla najuboższych. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy coroczną akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w którą włącza się również nasz Zespół Charytatywny. Minimalna cena małej świecy wynosi 7,- , a dużej 14,- zł.

11. Zwiędłe kwiaty i inne śmieci organiczne z grobów prosimy składać na cmentarzu obok kontenerów.

12. Pomorskie Zrzeszenie LZS, GDK w Lini, UG w Lini , GS LZS w Lini i ZS w Lini zapraszają na Wojewódzki Halowy Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Lini, 6 grudnia

13. W programie: 9.00 Turniej Halowej Piłki Nożnej – rocznik 2004 i młodsi, Konkurencje sportowe- rekreacyjne, 15.00 Turniej Halowej Piłki Nożnej – rocznik 1998 i starsi.

14. Lokalna Grupa działania „Kaszubska Droga” zaprasza mieszkańców w ramach akcji promocyjnej „LEADER każdy jest dla nas ważny” do Mikołajowej Wioski LEADERA  do  Luzina  w sobotę 6 grudnia 2014 r. W programie warsztaty i konkursy dla rodzin, kącik kinowy i  darmowy poczęstunek. Każdy otrzyma prezent od Mikołaja Na miejsce wydarzenia można dojechać darmowymi autobusami szczegółowe informacje  o miejscach odjazdu autobusów na plakatach, stronach internetowych gmin Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud i Wejherowo oraz na www.kaszubskadroga.pl

15. 6 stycznia 2015 odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Już teraz przygotowujemy się do niego. Wszyscy uczestnicy orszaku będą się przebierać w kolory wg różańca misyjnego. (w późniejszym terminie podamy jakie ulice jaki kolor) Ogłaszamy, że na koniec Orszaku w Kościele odbędzie się „Rodzinne śpiewanie kolęd”. Każda rodzina (min. 3 os. Przynajmniej 1 rodzic i dzieci, tylko z naszej parafii) wybierają sobie kolędę i zaśpiewają ją wspólnie w Kościele. Chętni zgłaszają się do 24 grudnia u księży podając skład rodziny i kolędę jaką chcą zaśpiewać. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

16. W tym tygodniu patronują nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz, główny patron misji katolickich, który żył w XVI wieku;

• 4 XII – św. Barbara;

• 6 XII – św. Mikołaj.