Ogłoszenia 10.10.2021

XXVIII niedziela zwykła

– 10.10.2021 r.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi

2. W dzisiejszą niedzielę po raz 21 w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

3. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przeznacza stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel – do  puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.
Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

5. W poniedziałek przypada Dzień Modlitw za dzieło II Soboru Watykańskiego, w rocznicę jego otwarcia (1962).

6. W środę  (13 października) o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (z procesją maryjną). Intencja: - za kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów. Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Lini o godz. 17.00.  Różaniec w tym dniu odmówimy tylko z nabożeństwem Fatimskim.

7. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. W czwartek  będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00.

8. W sobotę, 16 października o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Jezusa.

9. W sobotę przypada też 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

10. Za tydzień wolontariusze z naszych szkół będą zbierać przed kościołami ofiary do puszek na budową Kartuskiego Hospicjum Stacjonarnego.

11. W następnym miesiącu chrzest św. planujemy na niedzielę, 14 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.00.