Ogłoszenia 17.10.2021

– 17.10.2021 r.

Zbiórka do puszek na Kartuskie Hospicjum Stacjonarne

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Maryja w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Różaniec odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.; w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę po Sumie Parafialnej o godz. 11.00.

3. W poniedziałek, 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii.

4. We wtorek, 19 października wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika. W latach 1980-1984 wsławił się odprawianiem "Mszy św. za ojczyznę" w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. W trudnym okresie dziejów Polski (stanu wojennego i komunizmu), obejmował wszystkich ludzi, bez wyjątku, swą pasterską miłością, nawołując do pojednania i do zwyciężania zła dobrem

5. W środę, 20 października we wspomnienie św. Jana Kantego modlić się będziemy za uczelnie katolickie. Tego dnia przypada również rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939 podczas „krwawej jesieni pelplińskiej”.

6. W piątek, 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 43. rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża-Polaka, a także 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

7. W sobotę, 23 października o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Jezusa

8. Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (24–30 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest dziś do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.

11. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u p. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży. Od tego roku wypominki roczne będziemy przyjmować przez listopad na cały kolejny rok kościelny.

12. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Gertrudy Kobiella (lat 91) z Niepoczołowic. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek…