Ogłoszenia 31.10.2021

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – uroczystość

XXXI Niedziela Zwykła

– 31.10.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go

2. Jutro, 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich - będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Msze św. odprawimy w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 15.00; w Kętrzynie o godz. 8.00, a w Niepoczołowicach o godz. 9.30.  Procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych będzie po Mszy św. o 11.00 – na cmentarz udajemy się indywidualnie. Modlitwy za zmarłych kapłanów przy grobach księży odprawimy w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 8.00.

W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek  na Hospicjum w Lęborku.

3. We wtorek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych.

W Dzień Zaduszny Msze św. będą  w Lini o godz.: 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie o godz. 18.00 i w Niepoczołowicach o godz. 19.30.

4. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych w czyśćcu cierpiących – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych – zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej - przedłuża ze względu na pandemię Covid-19 - na cały miesiąc listopad 2021 r. Więcej o odpustach TUTAJ.

5. W tym tygodniu – od środy, 3 listopada - rozpoczynamy odmawianie wypominek za zmarłych według planu podanego w INTENCJACH  MSZALNYCH. Nowe wypominki roczne zaczniemy odmawiać od I Niedzieli Adwentu.

6. W I czwartek, 4 listopada – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czwartek będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania: od 16.00 - kl. 1 (starsi) i od 16.30 - kl. 8 SP.

7. W I piątek, Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach i w Kętrzynie o godz. 16.30.

8. W I sobotę, 6 listopada - w łączności z ranną Mszą św. odprawimy kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Odwiedziny chorych  z sakramentami św. rozpoczniemy o godz. 10.00.

9. Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 14 listopada. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”

12. W Kościele powszechnym trwa czas synodu. Jako wspólnota w parafii chcemy także i my słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się w środę, 10 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty, ale osoby, które zamierzają wziąć udział w tym wydarzeniu zachęcamy, aby z zakrystii odebrały punkty do przemyślenia. Można odnieść się do wybranych zagadnień (24) i zapisać swoje przemyślenia (najlepiej w wersji drukowanej) z zaznaczeniem do którego punktu jest dana adnotacja, tak, aby można przygotować sprawozdanie na stopień wyżej, czyli na spotkanie dekanalne.