Ogłoszenia 14.11.2021

XXXIII niedziela zwykła

– 14.11.2021 r.

Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym – zbiórka  „Solidarni z Libanem”

-  Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą –

11.00 (12.00) – spotkanie kandydatów do Straży Honorowej NSPJ

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

3. Osoby biorące udział w synodzie prosimy o dostarczenie swoich odpowiedzi – przemyśleń na temat życia Kościoła do wtorku, do Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu będą dodatkowo Msze św.: we wtorek o godz. 17.00 w Kętrzynie; w środę o godz. 17.00 w Niepoczołowicach.

5. Przypominamy, że Wypominki Roczne od tego roku zapisujemy przez cały listopad i rozpoczniemy modlitwę od I Niedzieli Adwentu. Zdrowaśki jednorazowe (my odmawiamy 3x) zakończymy we wtorek.

6. W piątek, 19 listopada o godz. 16.30 rozpoczną się zapowiadane rekolekcje GPS dla uczniów klas VIII SP i potrwają do 18.45. Młodzież przynosi ze sobą obuwie zmienne. Do udziału w rekolekcjach wymagana jest deklaracja – zgody rodziców.

W sobotę, 20 listopada rekolekcje będą od godz. 9.00 do 16.00. W tym dniu o godz. 12.15 przewidziany jest ciepły posiłek. Poza tym młodzież zaopatruje się w posiłek i napoje we własnym zakresie.

7. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy… Za publiczną modlitwę tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny. O godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

8. W związku z przeniesieniem przez papieża Franciszka obchodów Światowego Dnia Młodzieży na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na spotkanie modlitewne do bazyliki katedralnej w Pelplinie 20 listopada 2021 r. o godz. 18.00. Na wzór spotkań w trakcie Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się muzyczny wieczór modlitewny, na który w szczególny sposób zaproszona jest młodzież zaangażowana w ruchy i stowarzyszenia katolickie.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.  Również na niedzielę, 21 listopada 2021 r., została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone - za pośrednictwem Caritas - na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

10. Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 12 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza  do zorganizowania w parafiach Rekolekcji o nazwie „Rodzina33”. Rekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin  - zarówno dorosłych jak i dla dzieci - w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl.

Rekolekcje w naszej parafiach rozpoczną się 21 listopada 2021r. podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 i trwać będą 33 dni do 23 grudnia 2021 r., a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia br.
       Zachęcamy  do udziału w tych rekolekcjach. (statystyki)